skautská základna márnice

Klubovna "Lánovská márnice"

Členové 7. oddílu se scházejí ve skautské klubovně v Dolním Lánově. Jedná se o bývalou márnici stojící na okraji hřbitova, hned vedle lánovského kostela sv. Jakuba. Do hlavní místnosti se vchází přes předsíň přezdívanou "U hrobníka". V hlavní místnosti jsou krbová kamna, ve kterých se topí dřevem. Hlavní místnost je rozdělena závěsem na dvě části. Jedna část má okna a je zde velký stůl a několik židlí, druhá část místnosti je tmavá a je zde schodiště, které vede do spacích prostor. Za hlavní místností se nachází kuchyňka, ve které se topí jak dřevem, tak plynem. V kuchyňce se dá pohodlně sedět na rohové lavici. Bohužel v naší klubovně chybí přípojka vody. Voda se skladuje v kanystrech, které se plní vodou ze hřbitova.

U klubovny je ohniště a hřiště, které lze využít pro nespočet her. Z klubovny je krásný výhled na Krkonoše s dominantní Černou horou.

Vybavení "Lánovské márnice"

Kuchyňka: ANO

WC: ANO ( suchý záchod )

Ústřední topení: NE

Lokální topení: Ano

Pitná voda: ANO

Teplá voda: NE

Elektřina: ANO

Koupelna: NE

Další vybavení: hřiště, ohniště, sklep se dřevem, oddělený prostor na spaní

• autobus
  • auto

Popis spojení

Do Vrchlabí, Hostinného nebo Dvora Králové nad Labem se dá pohodlně dostat vlakem. A pak autobusovou linkou Vrchlabí-Dvůr Králové nad Labem (autobusová linka jezdí přes Hostinné), kde vystoupíte na zastávce "Dolní Lánov - u kostela". Od zastávky vede cestička přímo do kopce až ke skautské klubovně.

Typ objektu

• klubovna